10 نکته مهم در حمل بار با کانتینر یخچال دار

کانتینر یخچال دار

کانتینر یخچال دار یا کانتینرهای سردخانه ای برای حمل و نقل محصولات فساد پذیر از جمله مواد غذایی و دارویی مورد استفاده قرار می گیرند. معمولاً کانتینرها با داشتن یک محفظه عایق بندی شده و برخورداری از سیستم خنک کننده ثابت و متحرک محیط مناسب برای حمل و نقل محصولات حساس به دما را فراهم می کنند. در صورت رعایت 10 نکته مهم در حمل بار با کانتینر یخچال دار می توانید از سلامت تمامی کالا ها و محصولات اطمینان کافی به دست آورید.

کارایی کانتینر یخچال دار 

کانتینر یخچال دار جزء کانتینرهای مهم و پراستفاده حال حاضر است که با کمک آن امکان حمل و نقل و جابجایی بسیاری از مواد غذایی و دارویی میسر می باشد. زیرا برخی از مواد غذایی و دارویی نیازمند شرایط و دمای خاص هستند، تا در حین جابجایی و دپو شدن فاسد نگردند.

از مهمترین کارایی کانتینرها حمل بار و کالاهای مختلف است که کانتینرها به دلیل بسته بودن در برابر رطوبت و عوامل جوی مقاوم است. به همین جهت با رعایت برخی از استانداردهای جهانی در طراحی کانتینرها امکان جابجایی مواد غذایی سرد هم به وسیله آنها فراهم می گردد.

از مهمترین کارایی کانتینرهای یخچال دار می توان به موارد ذیل اشاره کرد: 

برای جابجایی و حمل و نقل داروها و لوازم مخصوص پزشکی مورد استفاده قرار می گیرند؛ چرا که اغلب داروها به دما حساس بوده و باید در یک دمای خاص نگهداری شوند.

برای جابجایی کلیه مواد غذایی منجمد مانند گوشت، مرغ، فراورده های گوشتی و مواردی از این قبیل مورد استفاده قرار می گیرد.  

در زمینه جابجایی مواد لبنی مانند شیر، پنیر، ماست، کره و سایر مواد دیگر هم کاربرد دارند. 

گاهی اوقات برای حفظ کیفیت سبزیجات و میوه ها هم از کانتینرهای یخچال دار استفاده می کنند؛ چرا که جابجایی در طولانی مدت ممکن است به این مواد آسیب برساند.  

 

 انواع کانتینر از نظر ابعاد

کانتینر یخچال دار را از جنس ساندویچ پانل فولادی به همراه عایق پلی اورتان تولید می کنند و به دلیل وجود ورق 3 میل فولادی در کف و بدنه آن، استحکام بالایی دارد.  

 کانتینرها از نظر ابعاد و گنجایش در چند دسته بندی قرار می گیرند که متناسب با نیاز و سفارش مشتری قابل استفاده است. ابعاد کانتینر را بر حسب فوت محاسبه می کنند که در ادامه به دسته بندی های پرکاربرد از ابعاد کانتینر می پردازیم:  

کانتینر ۱۰ فوتی 

کانتینرهای ده فوتی که به کانتینر ۳ متری هم شهرت دارد، بیشتر برای انبار کالا مورد استفاده قرار می گیرد.  

کانتینر ۲۰ فوتی 

کانتینرهای ۲۰ فوتی به عنوان رایج ترین کانتینرهایی هستند که برای جابجایی کالا مورد استفاده قرار می گیرند. 

کانتینر ۴۰ فوتی 

کانتینر ۴۰ فوتی با داشتن ابعاد استاندارد جزء بهترین کانتینرها در صنعت حمل و نقل و جابجایی بار به شمار می روند که سرعت بارگیری و تخلیه در این کانتینرها به دلیل ابعاد بزرگتر، بالاتر است.  

 

10 نکته مهم در حمل بار با کانتینر یخچال دار جهت حفظ کیفیت مواد

حمل و نقل و جابجایی مواد غذایی و دارویی با کانتینرهای یخچالدار شرایط حمل و نقل را آسانتر کرده اند. زیرا اغلب ماشین های یخچالدار از کیفیت استاندارد برخوردارند که در طی حمل و نقل و جابه جایی می توانند دما را حفظ کنند.  

برای به دست آوردن اطمینان کافی از حفظ کیفیت مواد غذایی، مواد دارویی و کلیه محصولاتی که قرار است با کانتینر یخچال دار حمل و نقل و جابجا شوند، رعایت 10 نکته مهم ضرورت پیدا می کند:  

تنظیم دما 

کانتینرهایی که قابلیت تنظیم دمای مختلف را دارند، شرایط بهتری برای حمل مواد غذایی را ایجاد می کنند، زیرا برای هر گروه مواد غذایی باید از دمای خاصی استفاده کرد.

قابلیت کنترل دما 

وجود دماسنج و سیستم کنترلی دما در داخل کابین راننده این امکان را به وجود می ‌آورد که در صورت بروز هر گونه مشکل یا کاهش دما با سرعت راننده متوجه شده و اقدام به رفع مشکل می کند. 

حفظ بهداشت کانتینر 

حفظ بهداشت کانتینر جزء مهم ترین مواردی است که پس از هر بار حمل و نقل و جابجایی باید مورد توجه قرار بگیرد و با شست و شوی کامل داخل محفظه کانتینر و ضدعفونی آن به شکل دقیق انجام می شود.

 سلامت خودرو 

سلامت موتور خودرو برای جلوگیری از بروز حوادث مختلف در مسیر حمل و نقل و جابجایی یک نکته بسیار مهم و ضروری است. زیرا کامیون های یخچالدار از یک سری دمنده ها برخوردار هستند که در طی مسیر با کمک موتور خودرو فعالیت می کند.  

 کارکنان آموزش دیده 

یافتن مراکزی که کارکنان آنها به طور کامل و دقیق آموزش دیده اند، موجب می ‌شود تا در تمام مسیر استانداردهای مورد نیاز برای همه مواد غذایی رعایت شود.  

مدت زمان مناسب حمل و نقل 

حمل و نقل مواد غذایی باید در مدت زمان مشخص شده صورت بگیرد و از توقف خودرو در بین مسیر جلوگیری شود. 

بسته بندی مناسب مواد 

بسته بندی کردن تمامی مواد تأثیر زیادی در جلوگیری از انتقال آلودگی ها و باکتری های مختلف به سایر مواد دیگر دارد.  

قفسه بندی منظم کانتینر

قفسه بندی منظم کانتینر یخچالی تأثیر زیادی در حفظ کیفیت مواد دارد، زیرا از وارد آمدن فشار بر روی یکدیگر جلوگیری کرده و از ارتباط مستقیم با کف خودرو هم جلوگیری می شود. 

جلوگیری از ورود افراد متفرقه 

به هیچ عنوان افراد متفرقه اجازه ورود به قسمت یخچال خودرو را ندارند؛ زیرا ممکن است که در طی برخورد با مواد غذایی آلودگی هایی را به آنها وارد کنند.  

عایق بودن محفظه 

کانتینرها باید به طور کامل و صددرصد عایق بندی شده باشند، تا از هدر رفت انرژی جلوگیری کرده و دما را متناسب با تنظیمات مشخص شده حفظ کند. 

 

بهترین مجموعه ارائه کانتینر یخچالی

کانتینرهای یخچالی کاربردهای بسیار زیادی دارند به همین جهت در زمینه های مختلف شرکت های تولید کننده مواد غذایی و دارویی نیاز به اجاره و تهیه این کانتینرها پیدا می کنند. معمولاً از کانتینرها به دو شکل برای جابجایی و یا برای انبارداری استفاده می ‌کنند که متناسب با شرایط و نیاز مصرف کننده انواع کانتینر وجود دارد.

در حال حاضر انواع کانتینر یخچال دار در مجموعه کیابار ارائه می گردد که در صورت نیاز به دریافت هرگونه خدمات در این حوزه می توانید، از این مجموعه و کارشناسان حرفه ای آن کمک بگیرید.

مجموعه کیا بار در زمینه انبارداری و توزیع کالاهای یخچالی به صورت عمده و جزئی خدمات گسترده ای را ارائه می دهد. برای حمل و نقل و جابجایی بار در داخل کشور و حتی برای صادرات به کشورهای دیگر هم می توانید از خدمات حرفه ای آن استفاده کنید. 

برای رزرو کانتینر یخچال دار و بهره بردن از بهترین خدمات کافیست با کارشناسان این مجموعه ارتباط بگیرید، تا در کوتاهترین زمان، مناسب با محصولات شما بهترین کانتینرها را معرفی کنند. زیرا پس از تماس با این مجموعه ابتدا مشاوره رایگان در مورد نوع محصول و نحوه ارسال آن به شما عرضه می گردد، تا تصمیمات بهتری با هزینه کمتر بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیخدماتارتباط با ما
× پشتیبانی آنلاین از طریق واتساپ