اعلام بار تریلی یخچالی

حمل بار یخچالی داخلی

منظور از اعلام بار تریلی یخچالی چیست؟ آیا شما تاکنون با مراکز باربری یخچالی سروکار داشته اید؟ منظور از حمل و نقل های یخچالی است؟ چه نوع اقلامی جز بارهای یخچالی محسوب می شوند و چرا؟ تریلی یخچالدار چیست و چه کاربردهایی دارد؟ نرخ هزینه حمل ونقل یخچالی به چه عواملی بستگی دارد؟ اگر قصد دارید پاسخ تمام این سوالات را پیدا کنید مطالب این صفحه را تا انتها مطالعه فرمایید. ما در اینجا قصد داریم به اعلام بار تریلی یخچالی بپردازیم.

تریلی یخچالدار چیست؟

ممکن است بارها و بارها در مکان های مختلف بخصوص در جاده های بین شهری با تریلی های یخچالی مواجه شده باشید. به نظر شما این تریلی های یخچالی چه تفاوتی با تریلی های معمولی دارند؟ تفاوت اصلی آنها در یخچالدار بودن تریلی می باشد. در ادامه به طور مفصل شما را با این ماشین و کاربرد آن آشنا می کنیم.

تریلی یخچالی درست مثل تریلی های معمولی برای حمل و نقل استفاده می شود با این تفاوت که این تریلی مجهز به یخچال می باشد و به همین دلیل به آن تریلی یخچالی می گویند. نحوه ساختار این ماشین به این شکل است که یک اتاقک یخچالی در قسمت عقب ماشین نصب شده است. اتاقک یخچالی در تریلی به گونه ای ساخته و طراحی شده است که بدنه آن بسیار محکم و مقاوم است و دیواره های آن مانع ورود حرارت و رطوبت به داخل می شود. دمای درون یخچال هم قابل تغییر است و می توان آن را متناسب با نوع بار تنظیم کرد.

 

همان طور که قبلا هم گفته شد تریلی یخچالی هم درست مثل تریلی معمولی برای حمل و نقل استفاده می شود. اما اکنون این سوال مطرح می شود که تریلی یخچالی برای حمل چه نوع بارهایی کاربرد دارد و یخچالی بودن آن چه نقشی دارد؟ در پاراگراف بعدی به این موضوع خواهیم پرداخت.

منظور از بار یخچالی چیست؟

تریلی های یخچالی یکی از انواع ماشین های حمل و نقل موجود در شرکت های باربری است که با استفاده از آنها بار مشتریان را به سراسر کشور ارسال می کنند. یکی از سوالاتی که در بالا مطرح شد این بود که از تریلی های یخچالی برای حمل چه نوع بارهایی استفاده می شود؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که این ماشین ها برای جابجا کردن بارهای یخچالی طراحی شده اند.

آیا تاکنون عبارت بارهای یخچالی به گوشتان خورده است؟ به نظر شما منظور از بارهای یخچالی چیست؟ این بارها از چه خصوصیاتی برخوردار است و چه تفاوتی با سایر بارهای معمولی دارند؟

بارهای یخچالی به مجموعه اقلامی گفته می شود که حساس و آسیب پذیر هستند و احتمال فاسد شدن آنها وجود دارد. به عنوان مثال آیا می توان گوشت و فرآورده های آن را در هوای گرم و یا در معرض نور خورشید قرار داد؟ بدون شک پاسخ این سوال خیر است زیرا گوشت باید در دمای مناسبی نگهداری شود و نور خورشید و حرارت و گرما موجب فاسد شدن آن خواهد شد. به همین دلیل باید گوشت را در یخچال و در دمای مناسب نگهداری کرد. خیلی از مواد غذایی دیگر هم مثل انواع لبنیات، مرغ، ماهی، سبزی، میوه، بستنی و … همه و همه از حساسیت بالایی برخوردار هستند و باید در دما و شرایط مناسب نگهداری شوند. موارد گفته شده همگی جز بارهای یخچالی محسوب می شود.

حالا این سوال برای خوانندگان مطرح می شود که کارخانه های سازنده مواد غذایی و یا باغدارها و کشاورزان چگونه محصولات خود را به سراسر کشور ارسال می کنند حال آنکه عواملی مثل حرارت و تغییرات دما بالافاصله محصولات آنها را فاسد و خراب خواهد کرد؟ این اقلام چگونه با حفظ کیفیت و سلامت به دست مشتریان در سراسر کشور می رسند؟ مسافت بین تولید کننده و مشتریان چگونه پیموده می شود؟ پاسخ این سوال حمل و نقل یخچال و استفاده از ماشین هایی مثل تریلی یخچالی می باشد.

همان طور که در بالا هم گفته شد تریلی یخچالی مجهز به یک اتاقک یخچالی است. بارهای مشتریان در اصل درون این اتاقک قرار می گیرد و بعد دمای درون آن متناسب با نوع بار تنظیم می شود و بعد به سراسر شهرها ارسال می گردد. به این ترتیب می توان نتیجه گرفت که شرکت های حمل و نقل یخچالی مسئول انتقال و پخش مواد غذایی و بارهای مشتریان را به عهده دارند و باید برای حفظ کیفیت و سلامت بارها تمامی نکات بهداشتی و استانداردهای لازم را را به کار بگیرند. کارخانه های سازنده مواد غذایی بعد از پایان فرآیند تولید با اعلام بار تریلی یخچالی محصولات خود را به سراسر کشور ارسال می کنند.

 

البته ناگفه نماند که شرکت های حمل و نقل یخچالی علاوه بر تریلی از ماشین های دیگر مثل نیسان یخچالی و کامیون یخچالی هم استفاده می کنند و اصلی ترین تفاوت این ماشین ها با یکدیگر ظرفیت اتاقک یخچالی می باشد.

نرخ قیمت حمل و نقل های یخچالی چگونه محاسبه می شود؟

هزینه هایی که مشتری بابت حمل و نقل بار یخچالی باید به مراکز باربری بپردازید همیشه ثابت و مشخص نیست زیرا فاکتورهای زیادی در تعیین آن نقش دارند. برخی از این فاکتورها به شرح زیر است:

·         نوع ماشین یخچالی

·         نوع بار مشتری

·         حجم بار

·         میزان حساسیت بار

·         مهلت تحویل بار

·         فاصله تا مقصد

 

·         میزان سوخت مصرفی

اعلام بار تریلی یخچالی در مجموعه کیابار

 

کیابار یکی از بهترین مراکز حمل و نقل یخچالی است که مجهز به انواع ماشین های یخچالی از جمله نیسان و تریلی می باشد. نرخ اجاره حمل و نقل ماشین در کیابار بسیار ارزان تر از سایر مراکز می باشد. جهت اعلام بار تریلی یخچالی و کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× پشتیبانی آنلاین از طریق واتساپ